středa 19. dubna 2017

Čokoládový chlebíček

Pokud aspoň občas zabrousíte na můj blog, asi jste si všimli, že ovoce bez kterého nemohu žít, je čokoláda. Nejde jen o to, že ji miluji já, ještě důležitější je, že cokoliv čokoládového vykouzlí ten nejblaženější výraz na tváři mého lepšího já. Zároveň jsem zde také slibovala jednoduché recepty bez zbytečných nástrojů. A najednou se blížily Velikonoce, jako vždy nebyl čas, nebyla forma na beránka, nebyl mixér, nebylo nic... Prostě jen já, dvě holé ruce a... čokoláda! 


Potřebovala jsem něco jednoduchého, rychlého a vzhledem k nemožnosti to jakkoliv ozdobit, i něco chuťově odzbrojujícího. A podle toho jeho výrazu neskromně soudím, že se povedlo. :)

Ingredience:

150 g kvalitní hořké čokolády s obsahem min. 70% kakaa
125 g másla 
125 g krupicového cukru
3 vejce pokojové teploty
3 polévkové lžíce hladké mouky


Trouby si rozehřeji na 180°C a formu na chlebíček vyložím pečícím papírem. 

Čokoládu nalámu na kousky a dám do skleněné nebo porcelánové misky. Vezmu menší rendlík, naplním jej do poloviny vodou a dám vařit. Jakmile se voda vaří, stáhnu plamen na polovinu a na rendlík posadím misku s čokoládou. Čokoládu občas promíchám, dokud se úplně nerozpustí. Poté ji stáhnu z ohně a nechám stranou. 

V jiném kastrůlku pozvolna rozpustím máslo, dávám si však pozor, aby nebylo zbytečně horké. 

Vejce a cukr vyšlehám ručně metlou, dokud se nespojí a nezačnou tvořit pěnu (ahoj bicepse, kdes byl celý ty roky?). 

Do vaječné směsi nejdříve zamíchám rozpuštěné máslo a poté čokoládu. Nakonec přidám mouku a míchám, dokud se všechny ingredience nespojí v hladké těsto.

Hotové těsto přeliji do připravené chlebíčkové formy a peču v troubě cca 20 minut. Hotový chlebíček má na pohled upečený vrch, ale na dotek je měkký. Formu vyjmu z trouby a chlebíček v ní nechám 10 minut odpočívat. Poté jej z formy vyjmu a doporučuji jej sežrat ještě za tepla. 

Dobrou chuť a dejte vědět, jak vám chutnal. 

Žádné komentáře :

Okomentovat