úterý 1. října 2013

Setkání foodblogerů a kulinářů


Je tomu již druhým rokem, co mi vůbec nevadí, že přichází podzim. Ne, nezbláznila jsem se. Jen vždy společně s podzimem přichází i svátek Sv. Václava. Ne, opravdu jsem se nezbláznila. Se Svatým Václavem totiž přichází také pozvání na Faru. A pokud budete číst dál, jistě pochopíte, že i kdyby padaly trakaře, tak je to báječná zpráva! Podzim nepodzim.

O Darině, Rosťovi a jejich bytové restauraci jsem tu již psala. Mají krásný dům. Tedy faru, abych byla přesná. Blbé pro nás měšťáky je pouze to, že jejich fara je den ode dne krásnější. A je neuvěřitelně těžké se odtamtud vracet zpět do městského cvrkotu obzvlášť, když máte tu možnost prožít tam úžasný den plný slunce, dobrého jídla a skvělého pití.

Krevety od Terezy z Výpečky.com

Abyste pochopili, Darina a Rosťa pořádali již druhý ročník setkání foodblogerů a kulinářů. Celé je to o tom, že se na jedno místo sjede několik totálních nadšenců (a nenažranců) do dobrého jídla, přivezou co napekli a navařili a pak to všechno sní. Je už všem jasné, o co jde? Pokud ne, tak z přiložených fotografií to již nejspíš bude zcela zřejmé.

Fantastické cupcakes od Sweets´n´sins

Je hrozně těžké aspoň trochu popsat, co mi nejvíce chutnalo. Vypíchnu tedy to, co pro mě bylo největším překvapením a co mě nejvíce okouzlilo. Na druhou stranu zcela vynechávám kategorii jídel "Co mi nechutnalo", protože nic takového tam v ten den nebylo.

Houbový quiche od Piece Ofcake

Největším zážitkem pro mě byl asi Cheesecake s makadamovými ořechy a karamelem od Chez Lucie. Rozumnějte, já opravdu nemám moc ráda ořechy. A ani karamel není můj nejlepší kamarád. Ale tenhle kejk, to bylo něco! Lucie, klobouk dolů!

Můj koláč a CakePops, Cheesecake od Chez Lucie

Dalším překvapením byly profiterolky paní domácí, tedy Dariny. Nabídla nám jak klasické sladké, tak i slané! Ty byly navíc plněné úžasně lehoučkým dýňovým krémem a vykukovala z nich na nás křupavá slanina se šalvějovým lístkem. Nejspíš by mě nikdy nenapadlo udělat profiterols na slano, proto Darino převeliké díky za inspiraci.

Sladké a slané profiterolky paní domácí

Fantastický byl také quiche z bílých hřibů od holek z Piece Ofcake. A plněné vinné listy od Kočičkových a jejich Tří kopečků a co teprve jejich BURČÁKOVÁ!!! zmrzlina! A nebo pěna z bílé tresky od Dagmar Derré, autorky mojí oblíbené Olivové kuchařky! A také dvouletý sýr, který přivezla na ochutnání. Do kolen mě však dostala Pavlína Mlsná Kočka a její dýňová hořčice.

Dagmar Derré a její regiment skvělého jídla

I já jsem samozřejmě přispěla svoji troškou do mlýna. V první řadě jsem přivezla to nejdůležitější. A sice svého muže. Ten si přivezl to druhé nejdůležitější. Půlku svého baru. A celý den míchal a míchal... Samozřejmě skvělé koktejly na naší milé Becherovce. No co, v kuchyni moc nepomáhal, tak ať si nemyslí, že se zadarmo nají, že? :) No a já sebou vzala můj milovaný koláč s malinami a tymiánem a mršky CakePops z koláče Red Velvet, které mě pěkně potrápily. Ale o tom až jindy.

CakePops, Minicheesecakes a profiterolky

Náš dvorní barman

A jak to všechno dopadlo? Samozřejmě, že dobře. Všechno snědli a jedli šťastně až do smrti. A jestli nezemřeli, tak jedí dodnes!

Zmrzlina od Tří Kopečků

4 komentáře :

 1. Tyyjo to muselo být skvělé:) taky tiše závidím:))

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat